Dámské plavky

Dámské plavky se stávají nejaktuálnějším tématem hlavně před létem, ovšem díky zahraničním dovoleným či wellness pobytům je jejich nákup v podstatě celoroční záležitostí. Pomůžeme vám vybrat ty nejmodernější a zároveň nejvhodnější pro vaši postavu. Na našem webu totiž můžete vybírat plavky i podle velikostí spodního prádla, a nejen podle rozliše...

Dámské plavky se stávají nejaktuálnějším tématem hlavně před létem, ovšem díky zahraničním dovoleným či wellness pobytům je jejich nákup v podstatě celoroční záležitostí. Pomůžeme vám vybrat ty nejmodernější a zároveň nejvhodnější pro vaši postavu. Na našem webu totiž můžete vybírat plavky i podle velikostí spodního prádla, a nejen podle rozlišení S, M, L.

Základem správného výběru je uvědomění si, jaký typ postavy máme. Klasické roztřídění je na typ jablko, hruška, přesýpací hodiny, převrácený trojúhelník a obdélník.

Postava V – obrácený trojúhelník

Té, která má ramena širší než boky a úzký pas, budou slušet bikiny s výrazným spodním dílem. Ten upoutá pozornost od vašich ramen. Zvolte jasné barvy kalhotek doplněné mašličkou na boku.

Postava O – jablko

Tyto typy kulatých postav budou pravděpodobně chtít skrýt bříško. Řešení je hned několik. Můžete sáhnout po jednodílných plavkách, nejlépe těch, které mají výstřih do písmene V. Vhodným vybavením je materiál „tummy control“ se stahovacím efektem. Další možností jsou jednodílné s vykrojením na bocích – tzv. monokiny – které postavu opticky zúží. Kdo si rád opaluje bříško, může volit tankiny. Ty zakrývají boky a břicho volným kusem látky, který můžeme odhrnout, a pustit tak na pokožku paprsky.

Postava A – hruška

Široké boky a úzká ramena – to jsou míry hruškovité postavy. Slušet jim budou dvoudílné plavky, ve kterých vynikne pas a dekolt. Můžete například volit vršek, který se zavazuje za krkem.

Postava 8 – přesýpací hodiny

Ženy, na které sedí popis souměrných boků a ramenou a štíhlého pasu, mají postavu přesýpacích hodin. Tento typ působí velice žensky a určitě si může dovolit ukázat se v plné kráse. Tyto ženy mají výběr plavek nejjednodušší, slušet jim bude prakticky cokoliv. Zvolte třeba trojúhelníčky se zavazováním za krkem a více vyříznuté kalhotky.

Postava H – obdélník

Tento typ se vyznačuje rovností těla, ramena pas i boky jsou stejně široké. Tyto ženy budou chtít vyvážit postavu a zvýraznit poprsí, díky čemuž bude pas vypadat štíhlejší. Vhodné budou i plavky s průstřihy na bocích.

Oblečení na plavky

Ne vždy toužíme svoje tělo v plavkách vystavovat celý den na slunci nebo jiným očím. Pro tyto příležitosti pro vás máme stylové oblečení na plavky. Plážové šaty a tuniky jsou velmi hravé a především praktické. Můžou nás zahřát, když zrovna zaleze sluníčko. Nebo se hodí, když si chceme jít zahrát plážový volejbal.

Správná péče o naše plavky

Přejete si, aby vám vaše nové plavky co nejdéle vydržely? Máme pro vás pár jednoduchých rad, jak o ně pečovat. Plavky si oblékejte vždy na čisté tělo, čili zamezte kontaktu materiálu s tělovými a opalovacími krémy nebo antiperspiranty. Po koupání se osprchujte, protože plavkám škodí spojení chloru, soli a slunce. Mokré plavky neždímejte, ale šetrně vymačkejte a nenechávejte je schnout na přímém slunci. Doma je přeperte buď v rukách, nebo v pračce na jemný program. Nepoužívejte aviváž, stačí mýdlo na praní.

Nebojte se zásobit

Pokud stále váháte a hodilo by se vám více variant, neváhejte koupit si i vícero kousků. Plavky je totiž dobré střídat. Jiné plavky se vám budou hodit na plavání, jiné použijte při opalování či sportování. Nezapomínejte i na to, že z mokrých plavek bychom se měly převlékat, abychom zabránily prochladnutí ledvin a močových cest.

Více
Zobrazeno 1 - 54 z 168 položek